Resim düzenleme programı pikasa photoshop fotoşop indir

Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.0

 Adobe firmasına ait Photoshop uygulamasını bilmeyen yoktur. İmaj işleme konusunda akla ilk gelen yazılımlar arasında gelen Photoshopu kullanarak fotoğraflar ve diğer imaj türleri üzerinde oynama yapılabilir, sonuç dosyaları istenilen formatta saklanılabilir. Uygulamanın sahip olduğu seçim, yapıştırma araçları ve fırçalar, katman yeteneği ile bir araya getirildiğinde yapılabilecek işlemler hayal gücünüz ile sınırlıdır.Öte yandan tam adı Adobe Photoshop Album Starter Edition olan bu yeni uygulamanın Photoshop ile çok ortak yönü olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Uygulama dijital fotoğraf makinesi, tarayıcı ve yerel klasörlerden topladığı imajları bir araya getirerek toplu halde gösteriyor. Bu özelliği ile ACDSeeyi hatırlatan Photoshop Albumün en çarpıcı özelliği, RAW ve JPEG dosyalarını kayıpsız olarak döndürebilmesi. Uygulama bunun dışında imajların renk dağılımını, parlaklık / kontrast oranını ve gamma değerlerini yeniden ayarlayabiliyor. Bu işlemleri gerçekleştirmek için hiçbir grafik bilgisine sahip olmanız gerekmiyor, tek tuş ile imajları gözle görülür derecede iyileştirebiliyorsunuz.

 

PhotoPad image Editor - ucretsiz Resim Duzenleme Programi

 PhotoPad programları resimlerinizi düzenleyebileceğiniz,üzerinde oynamalar yaparak efektler verebileceğiniz fotoğraf düzenleme programıdır.Klasik fotoğraf düzenleme programlarının yapabildiği tüm özelliklere sahiptir.Program sayesinde hızlı işlemler yapabilir ve pratik kullanımı ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.Üstelik programı ücretsiz kullanabilecek ve limit sorunu çekmeyeceksiniz.Ayrıca program yaptığınız resimleriniz ile slide yapmanıza izin verir ve resimlerinizi CD/DVDlere aktarabilirsiniz.

 

Programın Genel Özellikleri

# Fotoğrafları kesebilme,boyutlandırabilme ve duruş şeklini değiştirebilme

# JPG,PSD,PNG,BMP dosya formatı desteği

# Resimlerinizi siyah-beyaz,sepya gibi efektler verebilme

# Flash patlaması yüzünden resimlerdeki kırmızıya donüşen göz rengini düzeltebilme

# Önizleme yapabilme özelliği

# Tamamen ücretsiz

 

Abacre Photo Editor

 

Abacre Photo Editor taranmış resimleri ya da sayısal fotoğrafların renk düzenlemesini, boyutlandırmasını, imaj biçim değişikliği, dönüştürme işlemini yapabilen bir programdır. Amatör kullanıcılar bile programın otomatik düzenleme sihirbazını kullanarak kolay bir şekilde düzenleme işlemi yapabilirler. Sayısal imajları yüksek kalitede düzenler. Elle düzenleme, sihirbazla düzenleme ve çoklu imaj dönüştürme gibi birçok moda sahiptir.İçinde bulunan grafik editörü sayesinde resimler üzerinde çeşitli işlemler yapmaya imkan sağlar. Ayrıca web galeri yapma özelliğini de vardır

 

ACDSee Photo Manager

 Resimlerinizi görüntülemek, düzenlemek, bulmak ve paylaşmak için en mükemmel çözüm kesinlikle ACDSee`dir. Anahtar kelimeler kullanarak resimlerinizi kategorilere ayırabilir ve en düzgün biçimde görüntüleyebilirsiniz. Favori resimlerinizi online resim albümünüze ekleyebilir, email ile paylaşabilirsiniz. Ve yüksek çözünürlükte printer çıktıları alabilirsiniz.

 

ACDSee resim arşivinizi düzenlemek için kullanabileceğiniz en mükemmel çözümdür.

 

ACDSee ile bir başka resmi açmak için asla beklemenize gerek yok. Doğrudan tüm resimlerinize ulaşın. Yapay bir takvimde resimlerinizi görüntüleyin. Üstelik küçük resim simgeleri ile birlikte. Bu sayede resimlerinizi tarihsel olarak da arşivleyebilir, görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca hızlı gösterim modu ile de hemen görüntüleyebilir ve hemen email adresinize yollayabilirsiniz. Mouse`unuzu resmin üstüne götürdüğünüz zaman küçük bir resim penceresinde önizleme imkanı da sunuluyor.

 ACDSee ile en düzenli görünümleri, arşivleri yapın. Windows klasörlerine ekleyeceğiniz anahtar kelimeler ve oylamalar ile hemen istediğiniz klasörler ekrana gelir. Bu sayede favori resimleriniz hemen görüntülenebilir durumda olur.

 Yeni! anahtar kelime kullanımı geliştirildi. Örneğin: "Türkiye seyahati" anahtar kelimelerine sahip resimleri hemen görüntüleyebilirsiniz.

 iPod veya benzeri harici belleklerden aldığınız resimler otomatik olarak düzenlenir ve bu sayede size onları sadece görüntülemek kalır. CD veya DVD`lerden aldığınız resimler hemen düzenlenir ve bu sayede onları okumak için bir zaman geçmesine gerek kalmaz.

 Resimlerde flaş patlamaları yüzünden oluşan kırmızı gözlerinizi ACDSee ile düzeltebilir, görünmesini istemediğiniz siyah noktalarınızı, sivilcelerinizi veya belirgin olan resim hatalarını hemen düzeltebilir ve bu sayede çok daha güzel resimlere sahip olabilirsiniz. Resimlerinizi aydınlık veya karanlık ayarlarını da ACDSee ile yapabilir, gölgeleri daha belirgin hale gelebilir ve bu sayede profesyonel bir fotoğrafçının çekim kalitesine sahip resimler elde edebilirsiniz.

 Favori resimlerinizi paylaşın

 Ailenize veya arkadaşlarınıza email yolu ile favori resimlerinizi hemen yollayın. Ve nerede olursanız olun yeni çekilmiş resimlerinizden istediğiniz kişilerin haberdar olmasını sağlayın.

 Yeni! Flickr ve Smugmug gibi sitelerin sahip olduğu online resim paylaşımı upload sistemine hemen sahip olun. Sitenizde blogunuzda resimlerinizi hemen paylaşın. Kendi slayt şovlarınızı da bu program ile hazırlayın. Hatta bu slayt şovlarına istediğiniz şekilde müzikler ekleyin.

 Evden çıktılarınızı kolayca alın

 ACDSee?nin yazdırma özelliği sayesinde evinizdeki yazıcınızdan hemen oldukça kaliteli resim çıktıları elde edin.

 Resimlerinizi koruyun

 ACDSee bilgisayarınızın çökmesi ihtimaline karşılık her zaman resimlerinizin bir kopyasını yedekler. İster başka bir harddiske ister network bağlantınızdan başka bir bilgisayara resimlerinizi "Sync tool" sayesinde resimlerinizi yedekleyin. Ve sizin için çok önemli olan arkadaş, aile, iş resimlerinizi güvence altına alın. isterseniz de CD veya DVD ye resimlerinizin yedeğini alın. Üstelik tek tıklama ile!

 100`den fazla dosya formatını destekleme: BMP, GIF, IFF, JPG, PCX, PNG, PSD, RAS, RSB, SGI, TGA ve TIFF. Diğer desteklenen formatlara göz atmak için buraya tıklayın.

 Sistem gereksinimleri:

# Intel Pentium® III / AMD Athlon işlemci veya eşdeğeri (Intel Pentium® 4 / AMD Athlon XP veya eşdeğeri)

# 512 MB RAM (1 GB RAM önerilir)

# 100 MB boş harddisk alanı (1 GB önerilir)

# Yüksek renk çözünürlüğü 1024 x 768 çözünürlük (1280 x 1024 önerilir)

# CD/DVD Burn programı - CD ve DVD yazmak için

           

 ArtRage

 Bilgisayar ekranınızı bir tuval olarak kullanıp yağlı boya veya pastel boya resimler yapmak ister misiniz?

 Resim yapmaya ilgi duyuyor ama elinizde gerekli malzemeler (tuval, boyalar, fırçalar vs.) yoksa bu yazılım tam size göre. ArtRage ile içinizdeki sanatçı ruhu uyandırın! Sıradan resim editörlerinden çok farklı olan ArtRage bu farkını daha ilk kurup çalıştırdığınızda karşınıza çıkan farklı arayüzü ile gösteriyor. Önce bir tuval seçiyorsunuz ve başlıyorsunuz üzerini karalamaya.

ArtRage ile karakalem, pastel boya, keçeli kalem ve yağlı boya fırçası kullanabiliyorsunuz. Boyanın kalınlığını ve yoğunluğunu ayarlayabiliyorsunuz. Paleti ile istediğiniz renkleri kolaylıkla oluşturabiliyorsunuz. Hatta bir spatula ile sürdüğünüz boyaları tuvala yayabiliyorsunuz, aynı gerçeğindeki gibi. yazılımın diğer bir gerçekçi yanı ise yağlı boya fırçanız, son sürdüğünüz yerin rengine bulaşıyor ve yağlı boyanız tuvalde karışıyor. Bunu önlemek için fırçanızı suya batırıp temizleyebiliyorsunuz. Aynı gerçeğinde olduğu gibi :)

 

Kısacası yazılım size birebir gerçek bir resim yapma imkanı sunuyor. Hem de malzeme masrafı olmadan... Tüm bu özelliklerine rağmen 2.96 Mb gibi çok küçük olan boyutu ve ücretsiz olması sebebiyle ArtRage, editörün seçimi olmayı fazlasıyla hak eden bir yazılım.

 

Küçük bir hatırlatma: yazılımı normal bir şekilde kaydettiğinizde (File > Save..) kendi dosya biçiminde (.ptg) kayıt yapıyor. Ancak File menüsündeki Export as Image seçeneği ile BMP, JPG veya PNG biçimlerinde (PNG önerilir) kaydedip bu şekilde diğer yazılımlarla da açılabilir hale getirmeniz mümkün. Diğer bir not; Import Image seçeneği ile de mevcut bir resmi tuvalinize yerleştirip onun üzerinde de çalışma yapabilme imkanı sağlanmış.

 

Ashampoo Slideshow Studio HD

 Ashampoo Slideshow Studio HD, evinizden ve ağ üzerinden hemen slayt gösterileri paylaşabilmeniz için tasarlanmış bir yazılımdır. Yazılımla videolar, YouTube ve DVDler üzerinde HD biçimli slayt gösterileri hazırlayabilirsiniz. Dijital kameralar sayesinde günümüzde fotoğrafçılık oldukça kolaylaştı lakin bu fotoğraflarımızı paylaşmak için kameralarla çektiğimiz fotoğraflar henüz yeterli elverişli hale gelmedi. Ashampoo Slideshow Studio HD yazılımı işte tam da bu işi kolaylaştırmak için tasarlanmış. Yazılımla çektiğiniz tüm fotoğrafları HD kalitesinde, müzikler eşliğinde, hazır temalarla, birkaç tıklama ile mükemmel hale getirebilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz tüm fotoğrafların tek bir slayt gösterisinde hem HD kalitesinde tek seferde sunmanız oldukça zevkli oluyor.

 

Yazılım bir de dahili slayt gösterisi düzenleme aracına sahip. Bu araç sayesinde slayt gösterilerinin temalarını, müziklerini, fotoğrafların sıralarını, zamanlamalarını, düzenleyebilir, fotoğrafların üzerine yazılar yazabilir, onları döndürebilir, aklınıza gelen her şeyi birkaç tıklama ile düzenleyebilirsiniz. Ayrıca yaptığınız değişiklikler kendiliğinden kaydediliyor.

 Yazılım YouTube ve MyVideo siteleri üzerinde ister standart isterseniz 720p HD videolar biçiminde slayt gösterileri paylaşabilmeniz sağlanıyor. Ayrıca; MPEG1, MPEG2, MPEG4, Windows Media 9 ve DVDler üzerinde de HD kalitesinde slayt gösterileri oluşturabiliyorsunuz. Yazılımın kullanımı çok kolay ve Türkçe dil desteği de mevcut.

 Not: Yazılımın 30 günlük deneme sürümünü kullanabilmeniz için buraya tıklayarak ilgili alanlara bilgilerinizi giriniz. e-posta adresinize deneme sürümü için gerekli kod gelecektir.

Resim düzenleme ve fotomontaj montaj programı indir ücretsiz pikasa pikasso photoshop fotosop programı indir ücretsiz fotoshop yap yapma dersi siteleri foto photospace photo space indir türkçe indir program kurulumu resimli anlatım programlar

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !